HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Babamız Hasan Sezer'in 1954'te ekmekçilik sanayisinde iş hayatına girmesiyle başlamıştır. İlk imalatı hamur yoğurma makinaları ve tarım vb. makinalarıdır. Halen Ankara'da "Sezer" makina imalatı ve sektörel servis hizmetleri ile devam etmektedir.

Firmamız kurucusu Mehmet Sezer 1970 - 1980 yılları arasında eğitimi yanısıra sektörle ilişkileri devam etmiştir. Bunun takibinde; 1981 - 1989 yılları arasında sektörün büyük firmalarından Toya A.Ş.'de değişik görevlerde hizmet vermiş olup sektörel gelişim ve tecrübe sahibi olmuştur.

1990'da İstanbul'da, İMES Sanayi Sitesinde ilk firmamız olan (Ekmak Makine) Mehmet Sezer takibinde diğer kurucu ortaklar ile Ekmak Ltd. Şti'ne dönüştürülmüştür.

Türkiye fırıncısının en büyük ihtiyacı olan hamur tartma kesme makinası üretiminde Avrupa teknolojilerinden yararlanmış olup Türkiye'de üretilen hamur ve işletme koşullarına göre dizayn edilmiş ve müşteriler sunulmuştur. Kalite, sınırsız satış sonrası hizmetle, yurtiçi, yurtdışında büyük beğeni kazanmıştır.

Takip eden yıllarda 1500 m2 kapalı alanda ortalama 100'e yakın personel istihdamı yaratılmış, 22 çeşitle ürün çeşitliliğine ulaşmıştır. Yurtiçi, yurtdışı satışlar ile ülke ekonomisine yarar sağlanmıştır.


ONDOR MAKİNA LTD. ŞTİ. 2001 yılında İMES sanayi sitesinde Mehmet Sezer tarafından aile şirketi olarak kurulmuştur. Firmamız ONDOR; Değişken tip ve model kapasitelerde hamur tartma/kesme makinaları, hamur işletme makinaları; Ekmek, pasta pişirme fırınları konusunda imalat ve ticarete devam etmekte olup, sektörel; Mühendislik, müteahhitlik danışmanlık hizmeti vermektedir.

©2020 - ONDOR Gıda Makineleri. Tüm Hakları Saklıdır. TTKobi Hazır Web Sitesi